پروژه های سفارشی

مقدمه:

شرکت مهندسی هایتک ویژن با داشتن تیم قوی مهندسان مجرب و متخصص در زمینه پردازش تصویر ، نرم افزار های تحت ویندوز و تحت لینوکس و مهندسان الکترونیک متخصص در زمینه طراحی و ساخت انواع بردهای کاربرد خاص مبتنی بر FPGA و پردازنده های ARM و DSP های شرکت تگزاس موفق شده است تعداد زیادی پروژه های سفارشی از کارفرمایان خصوصی و دولتی از صنایع مختلف را انجام دهد که برخی از آنها جهت معرفی هایتک ویژن آورده شده است.

جهت ثبت درخواست پروپوزال در زمینه های مهندسی مرتبط با فعالیت شرکت لازم است ابتدا هزینه ناچیزی به حساب شرکت واریز گردد و به همراه آن متن RFP مورد نظر را به ایمیل شرکت ارسال نمائید، هایتک ویژن حداکثر ظرف مدت 10 روز کاری پروپوزال انجام پروژه به همراه طرحی فنی و مالی و زمان لازم را به صورت مکتوب به متقاضیان عزیز ارائه خواهد کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق منوی تماس با ما ، با هایتک ویژن در ارتباط باشید.

 

  • نرم افزار طیف سنج UV
  • دوربین CMOS با FPGA

bw-color-uv.jpg

نرم افزار طیف سنج UV  :
یک دستگاه اسپکتروفتومتر ماورای بنفش – مرئی شامل یک منبع نوری ، یک تکفام‌ساز و یک آشکار کننده است. منبع نوری ، عموما یک لامپ دیوتریم است که در ناحیه ماورای بنفش از طیف الکترومغناطیسی تابش می‌کند. منبع نوری دوم یعنی لامپ تنگستن ، برای طولهای موجهای ناحیه مرئی از طیف الکترومغناطیسی بکار می‌رود. تکفام‌ساز یک شبکه پراش است و نقش آن ، پخش کردن پرتو نوری به طول موجهای تشکیل شده از آن است. مجموعه ای از روزنه‌ها ، طول موج مورد نظر را بر روی سلول نمونه متمرکز می‌سازند. آشکار کننده در این پروژه یک CCD با 700TVL می باشد که وظیفه آشکار سازی طیف نوری مشخصی را دارد. این نوع آشکار کننده دارای هیچ قسمت متحرکی نبوده ، می‌تواند طیفها را به‌سرعت ثبت کند. علاوه بر این ، خروجی آن به یک کامپیوتر داده شده که قادر است اطلاعات را پردازش کرده و فرمتهای خروجی مفید و متنوعی را فراهم سازد.

uv-spectrometer03.jpg

 
Read More

cmos-fpga-board.jpg

طراحی و ساخت دوربین CMOS با FPGA :

در دهه اخیر استفاده از دوربین های مبتنی بر CMOS جهت ثبت تصاویر، گسترش وسیعی پیدا کرده است و امروزه با قیمت های پایینی در سیستم های مختلف تجاری همچون دوربین های عکاسی و فیلم برداری و هم چنین سیستم های با کاربرد خاص مانند سیستم های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد.در سیستم های کاربرد خاص نیاز به یک پردازنده می باشد که به صورت مستقیم با دتکتور CMOS در تماس باشد و بعد از پردازش اطلاعات ، نتایج لازم را به قسمت های دیگر ارسال نماید. در این پروژه یک دوربین CMOS با رزولوشن 6.6 مگاپیکسل با استفاده از پردازنده FPGA طراحی می شود که علاوه بر راه اندازی و کنترل و نظارت بر دتکتور CMOS ، اطلاعات لازم را از طریق یک لینک USB2 به کامپوتر ارسال می دارد. در شمار نوآوری هایی که در طراحی و ساخت این دوربین استفاده شده است، استفاده از FPGA با امکانات کم ،استفاده از یک سیستم کنترل توان روی برد جهت جلوگیری از آسیب جدی دوربین و رفع ایراد اتصال کوتاه مقطعی با تکنیک Auto Reset ، عدم استفاده از حافظه RAM جهت انتقال تصویر به کامپیوتر و قابلیت پیاده سازی الگوریتم های پردازش تصویر در FPGA روی برد ، را می توان نام برد

cmos-fpga-hw.jpg

 
Read More