پروژه ها

شرکت مهندسی هایتک ویژن با داشتن تیم قوی از مهندسان مجرب و متخصص در زمینه پردازش تصویر ، نرم افزار های تحت ویندوز و تحت لینوکس و مهندسان الکترونیک متخصص در زمینه طراحی و ساخت انواع بردهای کاربرد خاص مبتنی بر FPGA و پردازنده های ARM و DSP های شرکت تگزاس موفق شده است تعداد زیادی پروژه های سفارشی از کارفرمایان خصوصی و دولتی از صنایع مختلف را انجام دهد که برخی از آنها جهت معرفی هایتک ویژن آورده شده است.شرکت هایتک ویژن آمادگی انعقاد قرارداد با سازمانها و کارفرمایان عزیز در حوزه های مرتبط با زمینه فعالیت شرکت می باشد.

 • تولید سیستم های پردازش تصویر مختلف با گریدهای تجاری و کاربرد خاص مبتنی بر C++ ، Qt و OpenCV
 • ارائه خدمات مهندسی در حوزه های مرتبط به صنایع مختلف فولاد ، نفت ، پزشکی و دفاع
 • نصب و راه اندازی سیستم­های الکترونیکی ، مخابراتی و ابزاردقیق
 • طراحی و ساخت مدارات الکترونیک دیجیتال مبتنی بر انواع پردازنده­ها و FPGA
 • طراحی و ساخت سیستم های پردازشی تعبیه شده مبتنی بر معماری های ARM, Power PC, x86
 • اجرا و یکپارچه سازی سیستم عامل های تعبیه شده مانند Embedded Linux, Windows CE
 • طراحی و تولید نرم افزار های مختلف از قبیل الگوریتم های پردازش تصویر، کنترل کلاسیک، شبکه عصبی و .... بر روی سیستم های تعبیه شده و کامپیوتر
 • برنامه نویسی به زبان­های C++, Java, PHP با استفاده از Qt Framework و .NET Framework

جهت ثبت درخواست پروپوزال در زمینه های مهندسی مرتبط با فعالیت شرکت لازم است ابتدا هزینه ناچیزی به حساب شرکت واریز گردد و به همراه آن متن RFP مورد نظر را به ایمیل شرکت ارسال نمائید، هایتک ویژن حداکثر ظرف مدت 10 روز کاری پروپوزال انجام پروژه به همراه طرحی فنی و مالی و زمان لازم را به صورت مکتوب به متقاضیان عزیز ارائه خواهد کرد.

 • کامپیوتر هوایی VPX
 • نرم افزار مانیتورینگ و کنترل
 • دوربین CMOS با FPGA
 • نرم افزار طیف سنج UV
 • ُسیستم EMS فراساحل
 • سیستم NDB فراساحل

3u-vpx-module.jpg

کامپیوتر هوایی VPX

کامپیوترهای هوایی که در سیستم های اویونیک یکی از بخش های مهم سیستم به حساب می آیند دارای مدل های مختلفی هستند ، تکنولوژی AVIONIC SBC همراه با پیشرفت تکنولوژی باس های ارتباطی ماژول ها ، روند رشد خود را طی نمود. از سال 1981 در سیستم های EMBEDDED نظامی سعی شد تا از تکنولوژی باس VME استفاده نمایند و اکثر کامپیوترهای هوایی نیز بر پایه این باس طراحی و ساخته شدند. این رشد با ظهور نسل جدید باس های ارتباطی پر سرعتی به نام VPX در سال 2001ادامه پیدا کرد تا امروز شاهد ماژول ها و محصولات بسیار متنوعی از شرکت های بزرگی مانند CURTISS WRIGHT و GE باشیم. ماژول های VPX جزئی از زیر سیستم های تشکیل دهنده یک کامپیوتر هوایی مبتنی بر تکنولوژی VPX می باشند.

Avoinics-HW.jpg

 
Read More

Homming Points.jpg

نرم افزار مانیتورینگ و کنترل

نرم افزارهای مانیتورینگ و کنترل در حوزه هواپیماهای بدون سرنشین کاربرد بسیار وسیعی دارد. با استفاده از این نرم افزارهای کاربردی به راحتی میتوان تمام اطلاعات هواپیمای بدون سرنشین را در ایستگاه زمینی مانیتور نمود و فرامین لازم را توسط خلبان آموزش دیده در مرکز کنترل ایستگاه زمینی صادر نمود.

شرکت هایتک ویژن با داشتن تیم مهندسی قوی و مجرب در زمینه پردازش تصویر ،تولید نرم افزارهای Qt و C++ مستقل از سکو با تجربه پیشین در انجام پروژه های مختلف و با توجه به توانمندی ها و تجارب این شرکت در زمینه های فوق الذکر ، قادر است طراحی و تولید بومی نرم افزار مانیتورینگ و کنترل پهباد را انجام دهد.


mobile-control-station.jpg

 
Read More

cmos-fpga-board.jpg

طراحی و ساخت دوربین CMOS با FPGA :

در دهه اخیر استفاده از دوربین های مبتنی بر CMOS جهت ثبت تصاویر، گسترش وسیعی پیدا کرده است و امروزه با قیمت های پایینی در سیستم های مختلف تجاری همچون دوربین های عکاسی و فیلم برداری و هم چنین سیستم های با کاربرد خاص مانند سیستم های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد.در سیستم های کاربرد خاص نیاز به یک پردازنده می باشد که به صورت مستقیم با دتکتور CMOS در تماس باشد و بعد از پردازش اطلاعات ، نتایج لازم را به قسمت های دیگر ارسال نماید. در این پروژه یک دوربین CMOS با رزولوشن 6.6 مگاپیکسل با استفاده از پردازنده FPGA طراحی می شود که علاوه بر راه اندازی و کنترل و نظارت بر دتکتور CMOS ، اطلاعات لازم را از طریق یک لینک USB2 به کامپوتر ارسال می دارد. در شمار نوآوری هایی که در طراحی و ساخت این دوربین استفاده شده است، استفاده از FPGA با امکانات کم ،استفاده از یک سیستم کنترل توان روی برد جهت جلوگیری از آسیب جدی دوربین و رفع ایراد اتصال کوتاه مقطعی با تکنیک Auto Reset ، عدم استفاده از حافظه RAM جهت انتقال تصویر به کامپیوتر و قابلیت پیاده سازی الگوریتم های پردازش تصویر در FPGA روی برد ، را می توان نام برد

cmos-fpga-hw.jpg

 
Read More

bw-color-uv.jpg

نرم افزار طیف سنج UV  :
یک دستگاه اسپکتروفتومتر ماورای بنفش – مرئی شامل یک منبع نوری ، یک تکفام‌ساز و یک آشکار کننده است. منبع نوری ، عموما یک لامپ دیوتریم است که در ناحیه ماورای بنفش از طیف الکترومغناطیسی تابش می‌کند. منبع نوری دوم یعنی لامپ تنگستن ، برای طولهای موجهای ناحیه مرئی از طیف الکترومغناطیسی بکار می‌رود. تکفام‌ساز یک شبکه پراش است و نقش آن ، پخش کردن پرتو نوری به طول موجهای تشکیل شده از آن است. مجموعه ای از روزنه‌ها ، طول موج مورد نظر را بر روی سلول نمونه متمرکز می‌سازند. آشکار کننده در این پروژه یک CCD با 700TVL می باشد که وظیفه آشکار سازی طیف نوری مشخصی را دارد. این نوع آشکار کننده دارای هیچ قسمت متحرکی نبوده ، می‌تواند طیفها را به‌سرعت ثبت کند. علاوه بر این ، خروجی آن به یک کامپیوتر داده شده که قادر است اطلاعات را پردازش کرده و فرمتهای خروجی مفید و متنوعی را فراهم سازد.

uv-spectrometer03.jpg

 
Read More

ems-software.jpg

سیستم EMS فراساحل :
سیستم EMS فراساحل دارای سنسورهای مختلفی مانند دما ، رطوبت ، باد ، باران ، جریان آب (sea current) و طول موج و تعدادی سنسور و ادوات جانبی دیگر ، این سنسورها در کنار تجهیزات دیگر به صورت یکپارچه شده تشکیل سیستم EMS را میدهند. نرم افزاری تحت عنوان EMS نیز وظیفه نمایش و ذخیره اطلاعات هواشناسی را در سرور دارد و همینطور نرم افزارهای نسخه کلاین قادرند جهت مانیتورینگ در موقعیت های دیگر مورد استفاده قرار گیرند. تفاوت اصلی سیستم های هواشناسی عادی با سیستم های هواشناسی سکوهای فراساحل دقت و مقاومت آنها در شرایط بسیار سخت ، رطوبتی و نمکی می باشد همینطور داشتن استاندارد Ex موسوم به Explosion proof ، لذا تنها برخی از تولید کنندگان سنسورهای هواشناسی موفق به ساخت چنین سنسورهایی با استانداردهای سکوهای نفتی شده اند.

ems-wave-sensor.jpg

 
Read More

NDB-installed.jpg

سیستم NDB فراساحل:

سیستم هدایت و ناوبری هلی کوپتر که اصطلاحا به آن Non Directional Beacon  یا NDB می گویند وظیفه ارسال اطلاعات موقعیت سکو را از طریق سیگنال های با فرکانس خاص به هلی کوپتر در حال نزدیک شدن به سکو دارد. این اطلاعات توسط گیرنده داخل هلی کوپتر دریافت و حتی در بدترین شرایط آب و هوایی مانند مه غلیظ هم هلی کوپتر قادر است با قابلیت اطمینان بسیار بالا و بر اساس نمایشگر داخلی هلی کوپتر و اطلاعات دریافتی از NDB نصب شده بر روی سکو یک فرود بسیار امن و ایمنی را داشته باشد. سیستم NDB در تمامی فرودگاههای سرتاسر دنیا مورد استفاده قرار میگیرد و جز قدیمی ترین و کارآمد ترین سیستم های هدایت و ناوبری هواپیما و هلی کوپتر می باشد.

ndb-banner.jpg

 
Read More